Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy bude konečně korektní se ptát: A co Evropan?

23. 04. 2018 13:56:51
Myslím, že africká invaze do Evropy má jen dvě řešení, aby i Evropan přežil. Obě budou nepopulární, v očích dobrotrusů nehumánní a budou fungovat pouze dovedeny do tvrdých důsledků.

Soft varianta je, nechat Afriku a celý Blízký Východ na pokoji. Úplně. Do puntíku. Stáhnout všechny armády i s jejich “mírovými” operacemi, ale stejně tak všechny neziskovky. Nechat Afriku, ať sama najde balanc, vůli žít, budovat, zajistit sami sobě potravu a naučit se učit se, vzdělávat a pracovat na tom, aby se měli generaci po generaci líp. Nebo, holt, být součástí toho, čemu se vznešeně říká přírodní výběr. Pokud pořád ještě budou radši válčit mezi sebou a plodit devátého, dvanáctého, dvacátého potomka, pak Bůh s nimi, ale nejspíš ne na dlouho, že. Bude to africká cesta.

Drsnější variantou by mohlo být ten pořádek jim tam opravdu udělat. Vyčistit Afriku od násilí. Vybombardovat všechny vrahy, ať už se hlásí k povstalcům nebo vraždí ve jménu nějaké idei či jména. Nebo proto, že se dva kmeny rubaly mezi sebou po generace. A z dalších důvodů, které ani nechci odhadovat. Tohle všechno ukončit.

Provždy.

Udělat to pořádně a bez milosti. Budou mezi nimi i takzvané civilní oběti? Rozhodně ano. Bude jich více, než kolik byť hrubým odhadem tihle vrahové zabili za poslední dekády? Rozhodně ne.

Až bude každý s puškou, kulometem či mačetou v ruce v pánu, pak by měla přijít pomoc. Opravdová, konkrétní a efektivní. Žádné posílání peněz na kreditky nebo rozdávání jídla. Z peněz bohaté Evropy a dalších zemích postavit Africe síť základních škol. Odborných učilišť. Univerzit s převážně technickými obory. Zemědělské podniky, co úrodnou půdu změní na úrodu. Továrny produkující stoly a židle a domy, ale také chléb a vepřovou kýtu. Firmy, kde ti, co dostali vzdělání, budou mít možnost budovat hodnoty v IT, stavět mosty nebo auta.

Evropské řešení pro Afriku.

Neptat se, jestli se jim chce do škol a do práce. Pokud by rádi evropský blahobyt, ten se nedá exportovat, kdyby ano, tak všechny ty stovky neziskovek za posledního půl století už museli porozdávat, co se rozdat dalo.

Zatímco evropský blahobyt se nedá darovat, evropské (a americké, australské, japonské, čínské...) know how se darovat dá. Ale to se musí chtít něco jiného, než jen nastavit ruku. Evropan a Američan to v Africe pořádně pohnojil kolonizací, ale když jim vrátili svobodu, posrali to ještě víc. Naučili je, že úplně stačí tu ruku nastavit a bílý se postará. Víc už jsme jim ublížit fakt nemohli.

Samozřejmě, možné je i pokračovat v tom, co nezafungovalo posledních cca 70 let. Nechat Afriku zahálet u potravinových balíčků, ještě několikrát znásobit počty obyvatel Afriky a trvat na právech každého Afričana zaplavat si do Evropy. Protože je přece přirozené, že člověk chce něco lepšího, než co má.

Pokud v tomhle sebevražedném altruismu pomineme otázku, co se stane s Evropany, je jasné, co přijde. Pochopitelně, dnešní sluníčkové duše budou pořád mít na mysli především blaho typického mladého, silného, nicméně povětšině negramotného tmavého týpka, co si přijde v houfu říct o svůj přídel evropského blahobytu. A co pak? Až zmizí z evropských ulic bílá barva kůže, nahrazena kompletně Afrikou?

Doslova.

Nejen africkým obyvatelstvem, mentalitou, ale africkou civilizací a úšklebek si nechte od cesty. Války, nemoce, milióny lidí na pochodu a všudypřítomný hlad. Spálená města, na polích místo obilí jen krev. Bavíme se tu o evropských městech, evropských polích, evropských domech, evropských školách. V Evropě. Už nebude, kdo by posílal peníze a potravinové balíčky.

V ten moment už přestane být rasistické se ptát a co Evropan? Co Evropské děti?

I když, odpověď bude spíš lakonická. Teoretická.

Jaký Evropan?

Autor: Jitka Přikrylová | pondělí 23.4.2018 13:56 | karma článku: 47.73 | přečteno: 7926x


Další články blogera

Jitka Přikrylová

Frau Merkel, odsun Němců po válce byl divoký, ale pochopitelný a ospravedlnitelný

Ráda bych připomenula, že váš drahý národ, který tak úspěšně vedete k masové sebevraždě, má na svědomí hned dvě nejkrvavější války posledních 100 let. Po té druhé byli Němci vyhnáni ze střední a východní Evropy. Šokující?

20.6.2018 v 18:13 | Karma článku: 46.98 | Přečteno: 5723 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Miloš Zeman svolal tiskovku. Na ní spálil trenky, kterými ho vytrolila skupina rádobyumělců před léty, novináři tomu tenkrát vesměs tleskali. Dnes se durdí a dovolávají se důstojnosti prezidentského úřadu. Ale jděte, filutové.

17.6.2018 v 13:55 | Karma článku: 46.53 | Přečteno: 5501 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Trest smrti za nelegální překročení hranic EU

Podle deníku Independent se tak stalo na bulharsko-srbské hranici. Za nedovolené opuštění zóny EU a následný návrat do EU má být migrantka ve vysokém stupni těhotenství odsouzena k smrti.

3.6.2018 v 12:21 | Karma článku: 42.10 | Přečteno: 2485 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Jak využít lodě neziskovek vozících obohacení z Afriky? Dobře.

Tisíce mladých mužů z černého kontinentu jsou léta námořní taxislužbou neziskovek převáženi do Evropy. Zdá se, že některým to pořád ještě přijde normální. Když to jde jedním směrem, proč by to nešlo opačně?

26.5.2018 v 12:12 | Karma článku: 42.97 | Přečteno: 2025 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Mělo by se u nás stát tajné focení ženského rozkroku pod sukní trestným činem?

V ČR se o zákoně, kdy je trestným činem tajné focení ženského rozkroku pod sukní, ještě nemluví. Aspoň jsem to nepostřehla. Ale Velká Británie je o krok napřed. Zákon poslanci připravili a předložili ke schválení sněmovně.

21.6.2018 v 18:03 | Karma článku: 11.35 | Přečteno: 894 | Diskuse

Jindřich Havlík

KDU-ČSL má skvělý nápad!

Křesťanští demokraté rozjeli na svém facebooku kampaň, kde se lidí ptají, zda má být manželství mezi mužem a ženou chráněno zákonem.

21.6.2018 v 17:09 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 552 |

Lenka Hoffmannová

Ostravská čtvrť Radvanice platí dávky lidem v bytech obchodníků s chudobou

Firma RPG miliardáře Bakaly skoupila všechny byty Ostravsko-karvinských dolů včetně bývalých hornických kolonií. Bakala tyto byty pak prodal přes protesty Radvanic firmě Residomo, která podniká s chudobou.

21.6.2018 v 16:45 | Karma článku: 12.96 | Přečteno: 390 |

Miroslav Nigrin

Tandem Merkelová-Posselt a ztráta paměti!

Ano jistě bylo špatné mstít se. Nicméně rozhodnutí vítězných mocností bylo jednoznačné. Pokud vím, tak tato otázka včetně té o jakýchsi nárocích, byla ukončena už v době kancléře Kohla.

21.6.2018 v 14:17 | Karma článku: 39.06 | Přečteno: 1443 | Diskuse

Jan Pražák

Není migrant jako migrant

Paní Květa udělala minulý týden dvě naprosto odlišné zkušenosti s migranty v německém městě Ulm. Nyní mi o nich pověděla a vyslovila přání, abych to celé zveřejnil.

21.6.2018 v 13:20 | Karma článku: 29.25 | Přečteno: 1596 | Diskuse
Počet článků 189 Celková karma 45.49 Průměrná čtenost 4862

Po letech studia v Sydney jsem šťastně zpátky v Česku. Času moc na psaní nejspíš pořád nebude, o to víc a s chutí se budu pouštět do témat místní politiky.

Pokud mne čtete pravidelně, asi vás překvapí, že jsem vlastně velmi pozitivní člověk a blog píšu často s úsměvem na rtu. I když je emotivní. I když vyzní rozzlobeně. I když vyzní totálně naštvaně.

Baví mne to, co nadělám.

Ještě o drobet víc mne baví knihy, o mé čtvrté knize už brzy dám vědět víc.

O mém životě v Sydney, o politice atd. se mnou nedávno natočili rozhovor v rádiu, k poslechu jen u skleničky vína či jiného moku, ZDE

Najdete na iDNES.cz