Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijde Válka generací? Je tohle to, co zničí Evropu?

30. 08. 2016 12:50:56
Revolta mladých patří k dospívání. Patří to k hledání svého místa na zemi. Těm, co posměšně nazýváme sluníčky, snad i přijde, že dělají správnou věc. A možná si to budou říkat i nad našimi hroby.

Povídala jsem si dnes se svým spolubydlícím o situaci v Evropě. On ji zná jen ze zpráv a australská média nejsou o nic politicky méně korektní, než ta, co vám přinášejí večer zprávy k vám domů. Tady lidi vůbec netuší, že Německo svým občanům před pár dny doporučilo dělat si zásoby pro případ katastrofy. Tady nemají anung, jak opravdu funguje Evropská Unie, myslí si, že je to taková velká rozdavačná, mírumilovná matka národů.

Můj spolubydlící je starší generace, je to pán se sedmým křížkem na krku. Narodil se v Indii a kromě několika prvních měsíců prožil prvních čtyřicet let svého života v Africe, v Zimbabwe. Je to modrooký blonďák, jeho rodiče byli Britové. Z Afriky musel odjet i s celou rodinou, když se situace stala politicky nepříjemnou, jak se eufemisticky vyjádřil. Tím se myslí, že černí se naprdli na bílé a začali jim vracet celá ta léta kolonizace.

Nedávno jsme se tak bavili na téma svobody. Jakou má pro každého z nás hodnotu. A také, že každý si pod tím představí něco jiného. On i s dalšími přáteli se prý často Afričanů, se kterými přátelil ve své původní zemi, ptal, co pro ně ta svoboda znamená. Jak by to vypadalo, aby si přišli úplně svobodní. Oni jeden vedle druhého řekli, že svoboda pro ně znamená jít a vzít si a neplatit. Když chceš jídlo v obchodě, nebo se ti líbí boty, kolo nebo auto, vzít si to. Když někam chce jít, tak tam půjde. Bez omezení, dělat, co chce. To by se pak cítili úplně svobodní.

(Je mi líto, jestli se tahle pravda někomu nezamlouvá, ale já ji tentokrát nehodlám ředit prohlášením o tom, že takoví snad nejsou všichni. Pod článkem přidám pár odkazů pro ty, které téma africké mentality zajímá.)

Chápejte mne správně, on na ně nijak nenasazoval. Má Afriku rád. Afričan je docela jiný, než Evropan a přijde mu logické, že to tak je. Afričana nemůžete zavřít do fabriky, on by nechápal, proč. Afričanovi nevysvětlíte, proč mít jedno dítě. To je jako kdyby se pes snažil vysvětlit vrabci, jak má žít. Z ptačí perspektivy ten psí život taky nedává smysl, že.

Politické elity, kteří tak velkoryse odhlasovali migrační kvóty, tak ti sami už léta hlásají, že multikulturismus selhal. To ale nic neměni na tom, že jiné kultury dál vesele zaplavují Evropu. Nadšení mladí vítači jim drží otevřené dveře a ještě jim tleskají jako hrdinům.

Dlouhé měsíce jsme se dobroserům ušklíbali a říkali jim, však vy na to jednou přijdete. Ano, takhle blbě naivní jsme byli. Pamatujete? Mělo nám být jasné, že oni vidět nechtějí, ani když o důkaz zakopnou. Ani když je ten důkaz uhodí do tváře. Ani když je samotné znásilní. Více ZDE a ZDE.

Všichni ti anarchisté, Antifa, proimigrační aktivisté, Hate Free sluníčka a pariziti z neziskovek, tahle do sebe zahleděná mládež zanedbaného vzhledu, ti hýkají nadšením z každého migranta, čím víc odlišný od "Slušného Čecha", tím líp. Nepleťme si to, nejsou hloupí. Jsou to prostě takoví snílci. Buřiči. Generace, která jako všechny ty předchozí, chce změnit svět. Tihle na tom fakt dřou a zdá se, že se jim to podaří. Chtějí novou Evropu. Bez hranic, bez štítků jako že ten je Němec, ta je Francouzka a ty jsi Čech. Všichni jsme lidé a Evropa ta dojná kráva přece MŮŽE A MUSÍ ze svého prsu nakrmit všechny potřebné z celého světa.

Těm, kteří přicházejí z arabských a afrických světů dává smysl, sem jít. Přijít a být svobodní. Sluníčkům v jejich opojení láskou to přijde báječné a úžasné a možná i vznešené, co já vím. Pohrdají vlastní kulturou, pohrdají svým národem. Všimněte si, že když tu onehdy byl blog opěvující češtství a patriotismus, byli to ti stejní křiklouni, kteří se vysmívali a styděli za své češství.

Rozvrat Evropy nastává a už není ani plíživý, ani neviditelný.

V Německu dávají svým holčičkám na ruce náramky, aby je ochránili před tím, že z nich někdo v bazénu serve plavky. A dospělým pak vláda radí, aby se zásobili, pro všechny případy, i když pořád ještě elity říkají, že to přece zvládnou.

A on ten starší Evropan, který už si prožil své a ví, jak to na světě chodí, on má prostě svou mez, pokud si nechá lhát, diktovat a kolik násilí na své rodině snese. Zrovna včera zase jednou "italské námořnictvo zachránilo u lybijských břehů 6500 migrantů, kteří se snažili dostat do Itálie". Jen pitomec se ještě ptá, co kurva dělá italské námořnictvo u lybijských břehů. Přece svou práci, že.

Nějaká neziskovka plná mladé, perspektivní mládeže v Česku už brzy vyhraje výběrové řízení na to, že za víc než půl miliardy bude integrovat multikulturní obohacení, které připadne na naši krásnou zemi. Více ZDE. Je přece jedno, jak srdnatě se Bohoušek staví proti tomu, nebo kolik velkohubých prohlášení ústy svého mluvčího vydá náš pan ctěný prezident.

Kolik toho ještě Evropa snese? Kolik toho snese stará garda?

Bude ta příští loď ta poslední? Nebo až ta po ní? Který teroristický atentát bude ten už přespříliš? Nebo jste přestali počítat?

A co vy? Už máte doma zásoby alespoň na deset dní?

/

http://zpravy.idnes.cz/jizni-sudan-charita-rozhovor-dju-/zahranicni.aspx?c=A141129_115012_zahranicni_ert

http://www.kultura21.cz/rozhovory/7514-hana-hindrakova-rozhovor

http://www.libinst.cz/clanky-a-komentare/1945-probuh-prestante-prosim-vas-s-tou-pomoci/

http://www.advojka.cz/archiv/2007/15/skodi-pomoc-africe

http://jozefbrezovsky.blog.sme.sk/c/238317/Ked-pomoc-nepomaha-ale-skodi.html

http://zpravy.idnes.cz/zeny-v-taborech-osn-v-jiznim-sudanu-se-boji-znasilneni-ppl-/zahranicni.aspx?c=A141003_132019_zahranicni_ert

Autor: Jitka Přikrylová | úterý 30.8.2016 12:50 | karma článku: 42.66 | přečteno: 2405x

Další články blogera

Jitka Přikrylová

Islám je láska

To netvrdím já, to prý řekla Adriana Grande. Předtím, než desítky jejích fanoušků roztrhala tuhle v Manchesteru bomba, napěchovaná vedle lásky také hřebíky a maticemi.

31.5.2017 v 5:54 | Karma článku: 42.63 | Přečteno: 2319 | Diskuse

Jitka Přikrylová

EU nevadí vraždící teroristé, vadí jim naštvané komentáře Evropanů

V době, kdy v manchesterské aréně pořád ještě ležely mrtvé kusy dětí, EU neřeší, jak to zastavit. Jak zabránit a předejít dalšímu prolévání evropské krve. Vrásky jí dělají rozčilené statusy na twitteru a FB.

24.5.2017 v 9:21 | Karma článku: 48.50 | Přečteno: 11840 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Ptala se mne mladá Indka, jestli bude v Evropě v bezpečí

Mladá, krásná, vzdělaná, pohodová, milá a chytrá holka. Indka. Muslimka. Ptala se mě, jak to chodí v Evropě, jaký je tam vzdělávací systém a jestli je tam pro mladou holku bezpečno.

23.5.2017 v 11:22 | Karma článku: 44.58 | Přečteno: 3865 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Politicky nekorektně o islámu

Mám už plné zuby keců, že terorismus je jen takový úlet, chybička v matrixu, zatímco islám sám o sobě je mírumilovný. A ještě méně trpělivosti mám s těmi, kdo tvrdí, že je špatné odsuzovat kvůli pár jedincům celé náboženství.

30.3.2017 v 15:32 | Karma článku: 45.51 | Přečteno: 5150 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Menší ryba taky ryba

Rusové hlásí, že zabili šéfa Islámského státu Baghdádího (je-li tomu tak, pak velká gratulace) a z úspěchu se těší také Egypťané. Byť jde o likvidaci zločince, o kterém většina návštěvníků těchto stránek bude číst poprvé.

25.6.2017 v 8:00 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 245 | Diskuse

Martin Hatala

Věřte - nevěřte, rozhodněte!

Na způsob televizního zahraničního seriálu zkuste odhadnout, který ze dvou nabídnutých krátkých letních příběhů se mi stal. Opravdu mi věřte, že je tomu tak, ale i to, že tvořivou radost mám úplně stejnou z obou.

25.6.2017 v 7:47 | Karma článku: 9.34 | Přečteno: 238 | Diskuse

Jiří Hermánek

Rusko a Putin pohledem obyčejného Čecha

SSSR a Rusko mě nikdy zvlášť "netankovaly" a styky s ním jsme měl velmi omezené. Byl to dáno mojí jazykovou specializací (A,N,F). Takže kontakt se SSSR/Rusy se v "dobách temna", kdy jsme byli mladí a veselí a na politiku sqali...

25.6.2017 v 6:45 | Karma článku: 25.24 | Přečteno: 630 | Diskuse

Karel Ábelovský

woknoviny ... o poločase rozpadu organismu

ČSSD, včetně jejich vrcholných představitelů, a to minulých i současných, je vynikající studijní "matriál" - jak říkali někteří její představitelé, pamatujete? No, oni mají mnozí nejen problém se slůvky a jejich vhodným užitím.

24.6.2017 v 17:14 | Karma článku: 12.98 | Přečteno: 284 | Diskuse

Luděk Mazurek

Stoneův „Svět podle Putina“ – pravda nebo zinscenovaná propaganda?

Televize Prima převzala a vysílala 4 dílný dokumentární seriál "oscarového" (Četa) amerického režiséra Olivera Stonea s názvem „Svět podle Putina“. Jde o pravdu nebo o zinscenovanou proruskou propagandu? To posuďte sami.

24.6.2017 v 16:26 | Karma článku: 39.84 | Přečteno: 2422 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 45.24 Průměrná čtenost 4729

Kdybych se charakterizovala jedním slovem, asi to bude "naposledy". Většinou pokaždé, když tu publikuju text, upřímně věřím, že je to ten poslední zde... A ten další už možná poslední bude.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.